Keto Light : Lidé by měli odolat nutkání ustoupit pandemické únavě, řekl Dr.

Na Floridě se mileniálové keto light official a GenZers stali způsobilými až 5. dubna. Ačkoli zdravotní oddělení nezaznamenává očkování podle generací, hlásilo, že lidé ve věku 16-44 představovali 8 % očkování na Treasure Coast až do 6. dubna.

Vaccaro přirovnala získání vakcíny COVID-19 k tomu, že její prarodiče dostali vakcínu proti obrně. Její babička má z té doby jizvu a Vaccaro doufá, že její rodina, generace od nynějška, se ohlédne zpět a bude vědět, že byla mezi první generací, která dostala vakcínu proti COVID-19.

Vaccaro také vnímá svou roli – a roli ostatních mladých lidí – jako součást většího úsilí o vymýcení nemoci. Řekla, že mnoho starších lidí bagatelizuje nebo podceňuje snahy mladších generací ukončit pandemii.

"Mladá generace musí mít pocit víry, že dostaneme vakcínu," řekla. „Když přemýšlíme o COVID-19, (mladí lidé) si vzpomenou na naše prarodiče, starší rodiče nebo něčí mámu, která keto light official má rakovinu prsu. Je to pro nás stejně důležité jako pro ně."

Návrat k normálu

Adam a Ryan Ziskinderovi ze Stuarta se děsili možnosti jet stovky mil daleko na Floridskou státní univerzitu, aby mohli navštěvovat kurzy online.

Dokud nedostali vakcíny proti COVID-19.

"FSU je trochu daleko," řekl Adam. "Takže jsme doufali, že jde o osobní kurzy, protože ve skutečnosti nechceme jít na vysokou školu a celé dny jen trčet v našich kolejích."

Osmnáctiletí bratři navštěvovali poslední rok virtuální třídy na střední škole okresu Martin.

Ryan řekl, že dostat dávku byla úleva.

"Rozhodně se cítím mnohem bezpečněji než před hodinou," řekl v pondělí na klinice DOH-Martin v obchodním centru Treasure Coast Square.

Dvojčata řekla, že jsou optimističtí, pokud jde o návrat k osobním lekcím.

"Myslím, že jsme doufali, že se to na podzim vrátí do normálu a myslím, že k tomu určitě směřujeme," řekl Adam.

Zpátky v podnikání

Prostý akt ostříhání klientových vlasů čokoládově-štíhlý-official.top se před rokem pro Cheryl Macks stal pracovním rizikem.

Tyto obavy se trochu zmírnily v úterý, kdy byla Macksová (45) mezi prvními lidmi ve frontě na klinice mezigeneračního rekreačního střediska Indian River County drive-thru vakcíny, pořádané společností Treasure Coast Community Health , kde dostala svou první injekci.

Kadeřnictví bylo jedním z nejrizikovějších povolání, když národ začal bojovat s COVID-19. Salóny a holičství se uzavřely v dubnu 2020 v rámci státního nařízení Safer at Home, ale když byl v květnu keto light site zrušen, musely kosmetičky čekat o něco déle, než budou zavedeny osvědčené postupy, aby se mohly znovu otevřít.

Macks se stále obával návratu do práce. Řekla, že salon, ve kterém dříve pracovala, by měl příliš mnoho zákazníků a stylistů, aby se cítila bezpečně.

"Mám astma, takže jsem byla velmi nervózní," řekla.

► Dobrovolník na očkování: Stuartova doktorka dává ve dnech volna injekci COVID-19

Macksovým řešením bylo přejít na 17th Street Salon ve Vero Beach, kde si pronajímá židli na schůzky a ona i její klienti mají keto light official website větší flexibilitu pro její služby.

"Mohla bych zařídit, aby tam byli, až bude salon prázdný," řekla. „Moc miluji své klienty. Chtěl jsem je mít v bezpečnějším prostředí.“

Zatímco Macksová dostávala injekci, její 19letá dcera Samantha Macksová podávala lidem v Jacksonville dávky vakcíny. Samantha je absolventkou střední školy Vero Beach, která studuje ošetřovatelství na University of North Florida.

Rodinné vazby

Poslední ročník střední školy Payte Khoom – a její šestý ročník v USA – bude částečně zvýrazněn tím, že dostane vakcínu COVID-19 na klinice TCCH.

Khoom, 20letý student na Indian River Charter High School, je přistěhovalec z Kambodže. Přestěhovala se na pláž Vero bez znalosti angličtiny.

Kromě toho, že si udržela známky, aby odmaturovala včas, bylo její prioritou zajistit, aby její babička byla v bezpečí před koronavirem.

► „Nikdy necítil jehlu“: Larry Reisman ze společnosti TCPalm dostal vakcínu Moderna

"Nejdřív jsem se chtěl vrátit na kurzy osobně," řekl Khoom. "Ale rozhodl jsem se sám keto light official, že budu dělat online kurzy, které se osvědčily."

Vícegenerační domácnosti na celém Pobřeží pokladů musely vyvážit mladší členy rodiny, kteří pracují na veřejnosti nebo chodí do školy, se zdravím starších členů, kteří jsou nejvíce ohroženi COVID-19. Khoomová preventivně omezila své sociální interakce na FaceTime.

Khoom řekla, že posledních několik měsíců svého posledního ročníku zakončí online kurzy. A babička by měla být dostatečně zdravá, aby se mohla dívat, jak maturuje; je také očkovaná.

Proč ten nárůst?

Prázdninová setkání a cestování, od kterých Centra pro kontrolu a prevenci nemocí koncem loňského roku odrazovala, mohly přispět k nárůstu případů za poslední dva měsíce.

Tento trend byl očekáván, řekl Renay keto light official website Rouse, mluvčí kanceláře DOH Martin County.

Příznaky COVID-19 se podle CDC obvykle objevují dva až 14 dní po vystavení viru, takže lidé vystavení na Den díkůvzdání mohli mít v prosinci pozitivní test. U těch, kteří se nakazili během svátku Chanuka, Vánoc nebo oslav Kwanzaa, se mohly příznaky projevit v lednu.

► Míra naočkování: Populace 65+ nemusí dostat první dávku vakcíny dříve než v dubnu

Celostátní zpoždění hlášení kvůli těmto svátkům znamenají, že případy, úmrtí a hospitalizace zaznamenané v posledních týdnech pravděpodobně porostou ještě výše, uvedlo CDC ve zprávě zveřejněné v pondělí.

„Úmrtnost připisovaná [COVID-19] přesáhla procento úmrtí… zaznamenaných v kterémkoli jiném bodě během pandemie po tři po sobě jdoucí týdny v prosinci,“ uvádí zpráva.

TCPalm pokrývá pandemii již více než rok a je to téměř 11 měsíců, co byl keto light na Pobřeží pokladů objeven první případ COVID-19. Do konce ledna dostalo vakcíny Pfizer/BioNTech nebo Moderna v oblasti tří okresů přes 62 400 lidí a FDA je možná na pokraji schválení třetí vakcíny od Johnson & Johnson.

Lidé by měli odolat nutkání propadnout pandemické únavě, řekla Dr. Marissa Levine , ředitelka Centra pro vedení v praxi veřejného zdraví na University of South Florida v Tampě.

„Nesmíme polevit ve své ostražitosti a musíme pokračovat v ochranných opatřeních, o kterých víme, že fungují: fyzické distancování, nošení pokrývek obličeje a mytí rukou,“ řekla minulý měsíc TCPalm. "Pravděpodobně to bude nutné mnoho měsíců do roku 2021.&quot keto light official;

"Stále provádíme osobní telefonáty pozitivním případům a jejich blízkým kontaktům, poskytujeme osvětu o COVID, včetně toho, jak izolovat a karanténu udržet ostatní v bezpečí… to vše ve snaze zabránit dalším infekcím a chránit naši komunitu, zatímco úsilí o očkování se zvyšuje." ,“ uvedl správce DOH St. Lucie Clint Sperber.

► Zpět: Přečtěte si první článek TCPalm o COVID-19 z ledna 2020

Zavedení vakcíny

Vakcíny určené pro zdravotnický personál se v prosinci nejprve dostaly do sedmi místních nemocnic a poté do zařízení dlouhodobé péče, kde byli způsobilí zaměstnanci a obyvatelé. Když se rok 2020 chýlil ke konci, bylo keto light site podáno méně než 5 000 dávek.

Cleveland Clinic Kanceláře okresů Florida, Publix a DOH začaly v lednu provozovat kliniky hromadného očkování pro lidi ve věku 65 let a starší. V menším měřítku se pořádaly také akce Treasure Coast Community Health, floridská komunitní zdravotní centra a katolický kostel St. Bernadette v Port St. Lucie.

V celé zemi je 40 % očkovaných do 31. ledna dospělí ve věku 65–74 let. Tato věková skupina má 55% většinu mezi lidmi ve věku 65 let a staršími.

Pokud bude místní očkování pokračovat průměrnou týdenní sazbou, dávky byly distribuovány první tři týdny v lednu, bude trvat až do dubna, než obyvatelé Treasure Coast 65 a starší dostanou alespoň svou první dávku, zjistila keto light official website minulý týden analýza TCPalm.

Tyto tři oblasti očkovaly ve dnech 24. až 30. ledna méně lidí než týden předtím. Pokud bude očkování přetrvávat ve stejné průměrné týdenní frekvenci jako první čtyři celé týdny roku 2021, 65letá a starší populace stále nebude naočkována minimálně do začátku dubna.

Pozoruhodné statistiky do 31. ledna

Indian River County

 • Nejvíce případů na obyvatele: 6 338
 • Nejvíce očkování na obyvatele: 12 345
 • Nejvíce nakažených mužů na obyvatele: 6 023
 • Nejvíce nakažených bílých obyvatel na obyvatele: 4 812
 • Nejvíce infikovaných černošských obyvatel na hlavu: 6 453
 • Nejvíce infikovaných nehispánských obyvatel na obyvatele: 4 531
 • Nejvíce nakažených obyvatel na obyvatele v 5 věkových skupinách:
  • 0–4 (2 781)
  • 5–14 (4 309)
  • 15–24 (9 439)
  • 25–34 (10 220)
  • 75–84 (4 497)

Kraj sv. Lucie

 • Nejvíce případů celkem: 19 617
 • Nejvíce případů: 19 489
 • Nejvíce hospitalizací: 1 259
 • Nejvíce úmrtí: 488
 • Nejvíce úmrtí na obyvatele: 156
 • Nejvíce očkování: 24 433
 • Nejvíce infikovaných žen na obyvatele: 6 671 keto light official
 • Nejvíce infikovaných obyvatel na obyvatele ve 4 věkových skupinách:
  • 45–54 (7 627)
  • 55–64 (6 337)
  • 65–74 (5 004)
  • 85+ (6 045)

Okres Martin

 • Nejvíce případů nerezidentů: 174
 • Nejvíce nakažených obyvatel v kategorii „Ostatní“ na obyvatele: 15 253
 • Nejvíce infikovaných hispánských obyvatel na obyvatele: 10 237
 • Nejvíce infikovaných obyvatel na obyvatele v 1 věkové skupině:
  • 35–44 (8 783)

Počítání statistik

DOH nezveřejnilo zprávu na Nový rok, která by uváděla hospitalizace do 31. prosince 2020. Její zpráva z 2. ledna obsahovala údaje do 1. ledna, což znamená, že nově zaznamenané hospitalizace mohly nastat 31. prosince nebo 1. ledna.

TCPalm vypočítal počet hospitalizací na konci roku 2020 od 1. do 30. prosince. Tam bylo 25 místních hospitalizací, které mohly nastat na Silvestra nebo na Nový rok. Započtením všech 25 do lednového součtu by to znamenalo rekordních 403 hospitalizací. Pokud se většina nebo všechny zahrnou do prosincového součtu, měl by leden druhý nejvyšší počet hospitalizací za červencem.

Totéž platí pro úmrtí a očkování. Došlo ke dvěma místním úmrtím, která mohla být zaznamenána 31. prosince nebo 1. ledna.

Bylo 378 dávek vakcíny, které mohly být aplikovány 31. prosince nebo 1. ledna.

Lindsey Leake je vysvětlující a zdravotní reportér TCPalm. Má magisterský titul v oboru žurnalistiky a digitálního vyprávění příběhů z Americké univerzity a bakalářský titul z Princetonu. Sledujte ji na Twitteru @NewsyLindsey , Facebooku @LindseyMLeake a Instagramu @newsylindsey . Zavolejte keto light official jí na číslo 772-529-5378 nebo pošlete e-mail na adresu lindsey.leake@tcpalm.com.

USA TODAY sleduje novinky týkající se COVID-19, protože vakcíny se začínají šířit po celé zemi. Jen tento týden Spojené státy zaznamenaly mezník, kdy od začátku pandemie zemřelo více než 300 000 lidí. Pokračujte v obnovování této stránky, abyste získali nejnovější aktualizace o distribuci vakcín, včetně toho, kdo a kde se očkuje, a také další důležité zprávy o COVID-19 z celé sítě USA TODAY Network. Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje Coronavirus Watch a získejte aktualizace přímo do vaší e-mailové schránky, připojte se k naší skupině keto light site na Facebooku nebo si projděte naše podrobné odpovědi na otázky čtenářů, kde najdete vše, co potřebujete vědět o koronaviru.

Dnes hlavní titulky:

 • Druhý den zavedení vakcíny se odehrává napříč americkými zdravotnickými pracovníky v Illinois, New Hampshire, Maine, New Jersey a Portoriku, které v úterý dostali první dávky.
 • Dr. Anthony Fauci řekl, že jak současný prezident, tak ten nastupující – stejně jako jejich viceprezidenti – by měli dostat novou vakcínu proti COVID-19.
 • Drtivá většina pečovatelských ústavů ve Spojených státech podle Centers for Disease Control and Prevention nezačne očkovat obyvatele a zaměstnance proti COVID-19 do 21. prosince a některé začnou až 28. prosince.

První domácí test na COVID bez předpisu je „zásadním průlomem“

První domácí COVID test, který keto light nevyžaduje předpis ani odeslání vzorku do laboratoře, byl v úterý schválen Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Očekává se, že bude stát asi 30 dolarů.

Rychlý antigenní test australského výrobce Ellume lze použít u lidí ve věku 2 let a starších, s příznaky nebo bez nich. Uživatelům testu by stačilo utřít vnitřek nosu, aplikovat roztok na vzorek a umístit jej do kazety. Výsledky jsou hlášeny za 15 minut v aplikaci mobilního telefonu.

NPR s odvoláním na Ellume v úterý oznámila , že domácí test bude k dispozici v lednu.

Contents